Petek Temizliği

Petek Temizliği yapmak için Kalorifer sistemi 3 yıl geçtikten sonra petek ve borulardaki sular balçık olmaya başlar peteklerin su kanallarında tıkanmalar, kombinin eşanjöründe daralmalar ve borularda tıkanıklığa sebep olur.

Petek Temizliği Buna bağlı olarak kombi arızaları, peteklerin bazı kısımlarında ısınmama problemi, fazla yakıt harcamaları gibi problemler olarak karşınıza çıkar. Doğalgaz sistemi bir süre sonra iyi ısıtmamaya başlayacaktır.
Bunun nedeni sık kullanım sonucunda peteklerde oluşan kurum, toz, kireç vb artıklardır. Özellikle suyun kireçli olduğu bölgelerde bu durum ile daha sık karşılaşılmaktadır. Bu nedenle Petek Temizliği işlemi gerekmektedir. Aksi halde iyi ısınamadığınız gibi yüksek miktarda faturalar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Peteklerinizi düzenli olarak temizlettiğiniz de aradaki farkı göreceksiniz. Petekleriniz temizlendiğin de o kadar iyi ısıtır ki el sürerken çekinebilirsiniz.

Petek Temizliği hizmetinde sizlere çözümler sunmaktayız. Uzman ekibimiz ile kaliteli ve uluslar arası standartlara uygun ürünler ile peteklerinizi temizlemekte ve ısınmanızı sağlamaktayız. Petek Temizliği 216 profesyonel tesisat olarak özel gelişmiş makineler ve kimyasal maddeler ile peteklerinizi sökmeden etrafı kirletmeden petek temizliği yapabilmektedir.

PEKİ ÇÖZÜM NEDİR?
Petek Temizliği yapılması sadece tesisattaki bulanık su atılır bir de yeni su basılırsa görüntü olarak tamamdır ama işlevsel olarak etkisizdir. Bu işlemle yüzeylerdeki kireç çözülmez pas ve çamur tortuları sökülemez. Sadece radyatörler su ile yıkanmış olur temizlenmiş olmaz.

Petek Temizliği Soğuk kış günlerinde sıcacık evinizde otururken birdenbire evinizin soğuduğunu hissedersiniz.Bi bakarsınızki petekler soğumaya başlamış kombiniz çalışmıyor ve an tehlike sinyalleri çalar. Petek temizliği yaptırmadığınız gelir aklınıza.
Petek temizliği 2 yılda bir düzenli olarak yaptıracağınız Petek Temizliği hem daha iyi ısınmanızı hemde daha az elektrik fatusarı ödemenizi sağlar. Petek temizliğinizi güvenilir ellere yaptırmak istiyorsanız 216sukacagı bir telefon uzağınızda.

İRTİBAT TELEFONLARIMIZ Tel:( 532 ) 455 44 40

PETEK ( RADYATÖR ) TEMİZLİĞİ ÖNEMİ.!!!
Petek Temizliği Tesisatta tıkanıklıklar sirkülasyonun zayıflamasıyla bazı radyatörlere ( peteklere) ısı ulaşmaz bazı radyatörler az ısınır bazıları ise yarısı sıcak yarısı soğuk olur bu durum kombinizin daha çok enerji harcaması demek.Bu da yüksek elektrik faturaları demek oluyor.
Petek temizliği yapılmazsa ne olur: Kombide basıncın düşmesine neden olur ve buda kombinizde kalıcı hasarlara sebebiyet verir.

Petek ( Radyatör ) temizliğinizi yaptırmakta gecikmeyin..!
Petek Temizliği, petekleri tek tek söküp yıkamakla sadece tesisattaki bulanık su atılır bir de yeni su basılır, size göre görünüş olarak belki tamamdır ama çalıştırdığınız yeni problemlerle karşılaşırsınız. Bu işlemi yaptırsanız bile yüzeylerdeki kireç çözülmez pas ve çamur tortuları gitmez.Sadece radyatörler ( Petekler ) su ile yıkanmış olur. Ayrıca Peteğin içindeki suyun devamlı yenilenmesi de tesisat için iyi değildir. Yani her su ilavesi kireç ilavesi olarak değerlendirilemez. Petek ( Radyatör ) Temizliğinizi peteklerinizi çıkarmadan kırıp dökme yapmadan temizletebilirsiniz.!

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: