Petek Temizliği | 0530 880 6060

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek Temizliği Yapılırken Öncelikle doğru kimyasalın doğru şekilde kullanılması gereklidir. Kullanılan kimyasal doğru kimyasal  bile olsa sirkülasyonu çok iyi yapmak gerekir. Petek Temizliği ortalama 5 senede bir temizlenmesi gerekir bunun için Avrupa’ dan getirmiş olduğumuz  petek temizleme cihazı ve petek temizleme kimyasalı ile dairenize gelip dairenizde sizle    en az etkileyecek herhangi bir radyotör den giriş yapıyoruz örneğin banyoda bulunan havlu pandan sisteminizde giriş yapıyoruz önce havlu fan sökülerek cihaz sisteme bağlanıyor.İlk olarak sistemdeki pis suyu boşaltarak temiz su ilave ediyoruz bu suları öncelikle peteklerdeki kurumları cihaza çekiyoruz daha sonra suyu yenileyerek sisteme temiz su ve kimyasal ilave ederek bu ilacın sistemde 1 saat devir daim etmesini sağlıyoruz.

Petek Temizliği İstanbul

Bu dönüşümde sistemde gezen ilaç peteklerin demirlerine yapışan ve orada oluşan kurumları tamamen ortadan kaldırıyor.Bu işlemin sonunda sistemdeki ilacı ve suyu boşaltarak sisteme cihazla    ile tekrar su ilave ederek içerisinde kalmış olan tüm atıkları temizliyoruz daha sonra sistemi eski hale getirip kombiyi devreye sokup temizliğini gerçekleştiriyoruz. Bunun sonunda ısı ölçerler ile sıcaklığınızı ölçüp verimin ne kadar arttığını gözlüyoruz bu işlemin sonunda ortalama yüzde 30 ısınma artısı gerçekleşiyor. Bu işlem enerji sarfiyatını azaltıp faturalarınıza da yansıyo bunun için ortalama 5 senede bir petek temizliği yapılması gerekiyor.Bu işlemin sonunda sistemdeki ilacı ve suyu boşaltarak sisteme cihazla    ile tekrar su ilave ederek içerisinde kalmış olan tüm atıkları temizliyoruz daha sonra sistemi eski hale getirip kombiyi devreye sokup temizliğini gerçekleştiriyoruz. Bunun sonunda ısı ölçerler ile sıcaklığınızı ölçüp verimin ne kadar arttığını gözlüyoruz bu işlemin sonunda ortalama yüzde 30 ısınma artısı gerçekleşiyor. Petek temizliği denince akla ilk gelen peteklerin orantılı bir şekilde ısıtmaması ve alt yada üst bölümünün aynı sıcaklıkta olması gerekirken bir tarafın daha ılık olması peteğin artık temizlenmesi gerektiği işaretinin vermektedir. Ev hanımları genellikle petek temizleme işleminin havasının alınması olarak düşünülmektedir ama petek temizliği daha farklı bir işlemdir ve peteğin içine girilerek özel cihazlar yardımı ile yapılmaktadır. Temizleme işlemi yapılırken özel petek temizleme kimyasalı ve petek temizliği için özel olarak üretilmiş cihazlar kullanılır. Petekleri bulunduğu yerden ayırmadan çalışırken petek yıkama makinalarıyla temizlenme işlemine başlanır. bu genellikle 1 saat kadar sürmektedir. Petek temizliği her sene  rutin bir şekilde yapılırsa hem ısınma problemi yaşamazsınız hemde damlama veya kaçak gibi bir problemle karşılaşmazsınız.

Petek Temizliği Ücreti

Tabi ki bu işlem yukarıda da belirttiğimiz gibi sıradan bir cihazla ve mahalle tesisatçısı ile yapılabilecek bir işlem değildir. Bu konuda artık uzman o kadar çok tesisatçı ve ustalarımız bulunmaktadır ki sadece bir telefon etmeniz onlar için yeterli olmaktadır. Özel olarak ithal edilen bu cihazlar, birçok ısıtma cihazlarının temizliğinde kullanılmaktadır. Tabi ki bu işlemi en doğru yapmak cihazın bütün özelliklerini bilen iyi bir usta ile olmaktadır.Peteklerin uzun bir temizlenmemesi  peteklerde kireç oluşumuna neden olmakta bu yüzden de peteklerin içine koyduğumuz kimyasal sıvılar hem kireçleri yok etmekte hem de kombinin içinde süzgeçleri de temizlemektedir. Siz de ısınma gibi sorunla karşılaşıp eşit miktarda bir sıcaklık dağılımı yoksa artık petek temizliği vakti gelmiş demektir. Yapmanız gerek tek şey petek temizliğinde gelişen teknolojiyi kullanan tesisatçı firmaları aramaktır.

Petek temizleme kimyasalı konusunda şundan emin olabilirsiniz ki en iyi kimyasalları kullanarak müşteri memnuniyeti en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz.

Reklamlar

Kasım 12, 2012 tarihinde Petek Temizleme içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: